Humor zóna

Kabarék, humor és ezekkel kapcsolatos anyagok publikálásának helye

Legutóbbi témák

» Showder Klub
by SirTomax 2024-04-24, 10:06

» Duma Aktuál
by Dj. V. (Admin) 2024-04-22, 11:41

» Tévés anyagok, Önálló estek
by SirTomax 2024-04-10, 17:11

» Üdítő műsorai
by Dj. V. (Admin) 2024-03-13, 10:35

» Ötletek, kérések a fórummal kapcsolatban
by Dj. V. (Admin) 2024-02-21, 13:30

» Humort hozunk-viszünk
by Dj. V. (Admin) 2024-02-21, 13:13

» Van szerencsém!
by Dj. V. (Admin) 2024-02-21, 13:13


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Ötletek, kérések a fórummal kapcsolatban

5 posters

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Go down  Üzenet [1 / 2 oldal]

1Ötletek, kérések a fórummal kapcsolatban Empty Átrendezés 2024-02-21, 13:30

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Hello!

Kicsit átrendeztem a fórumot, mert eddig ömlesztve voltak a videók, most valamelyest rendezettebb formába kerültek.
Az új anyagok még az utolsó hozzászólásban megtalálhatóak a korábbi helyükön (1 hónapig).

Akinek van még egyéb ötlete, átrendezési vagy bármely más témában, örömmel fogadom, továbbá admin feladatok ellátására is várok megbízható jelentkezőt (feltöltőt), mert ritkábban jutok csak a géphez és az SG-n megnőtt a feltöltők aktivitása, így az ott fellelhető anyagok átemelését és rendszerezését csak 1-2 hét csúszással tudom jelenleg megoldani.

Immáron 250 feletti tagja van a fórumnak, amit nagyon köszönök azoknak, akik az SG-n is e fórum címével töltötték fel az anyagaikat.

Itt rendezettebb, áttekinthetőbb, de lényegében ugyanaz a tartalom, mint az SG-n, csak az offline linkek ide már nem kerültek át. Ha valaki offline linket talál, ne menjen túl rajta, hanem jelezze nekem a Jelentés gomb segítségével! Köszönöm.

További humorral teli pillanatokat kívánok mindenkinek!

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Ahogy látom, már megtörtént elég nagy részben a fórum fordításának beépítése, de még vannak hiányzó részek, pedig azokat is jeleztem, de még nincs lezárva a dolog.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Laser1

Laser1
Felhasználó

Köszi szépen! Szuper.

4Ötletek, kérések a fórummal kapcsolatban Empty Módosítások 2023-06-11, 13:22

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Amit tudtam, magyarosítottam az oldalon (gombok), sajnos a szövegeket nem lehet, de aránylag azok magyarok.
Remélem így érthetőbbé és kezelhetőbbé válik majd az oldal.

...idő közben felvettem a kapcsolatot a fórum szolgáltatójával, elkérték a nem magyarosított részeket és azok fordítását, ezt elküldtem nekik, most várom, hogy mit válaszolnak, illetve hogy a készítő/szerkesztő csapat mikorra rakja majd be a lefordított anyagot a jelenlegi hiányos motorba.

Továbbra is várok ötleteket, észrevételeket, hiszen az oldal a felhasználókért van, igyekszem az ötleteket megvalósítani, ami tőlem telik.
Ugyanakkor aki ért a html, css és egyéb honlap/fórum szerkesztési dolgokhoz, segíthetne jobbá tenni az oldalt, mert bizonyos funkcióknak működnie kéne, de valamiért nem mennek (pl. első hozzászólás rögzítése, stb.).



A hozzászólást Dj. V. (Admin) összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-06-11, 21:19-kor.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Nálam a többi címre nem kérdezett rá a routertől. Esetemben a routerben van egy 5MB-os HOSTS fájl és mellé még 450e db-os frissülő reklámblokkoló adatbazis.
Az inupdriverspro szerintem csak nálad probléma, valami automata driver frissítés ellenőrző program miatt. A detectportal csak firefox miatt van felkeresve, így az sem mindenkinél jön elő.
Valahol már írtam hosszabbat, rövidebbet is, mert pl. a mediafire is nem 1x letöltés helyett idegen oldalt akart megnyitni, azt még SG- írtam 1-2 éve.
Szóval a HOSTS vagy a router szintű blokkolás sok esetben gyorsítja a böngészést, mert a gép nem megy ki több oldalra feleslegesen, azokat nem dolgozza fel, így egyértelmű, hogy a betöltés ideje és a procihasználat is csökken... és gyorsabb a HOSTS blokkolás, mint a reklámblokkoló, mert a blokkoló adatbázis alapján blokkol, így a cím már le van kérdezve és a böngésző+plugin dolgozik azon, hogy ne jelenjen meg. Ez lassú gépen lehet probléma.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Laser1

Laser1
Felhasználó

Sziasztok!

Firefoxot használok.

Megcsináltam a HOSTS fájl kitöltését az alábbiakkal Win 11-en:

127.0.0.1 adstune.com
127.0.0.1 choices.consentframework.com
127.0.0.1 cache.consentframework.com
127.0.0.1 [You must be registered and logged in to see this link.]
127.0.0.1 static.criteo.net
127.0.0.1 secure.inupdriverspro.com   Ez az egyik Fórum reklámnál volt, nem tudom, mit befolyásol
127.0.0.1 trc.taboola.com                 Ez az egyik Fórum reklámnál volt, nem tudom, mit befolyásol
127.0.0.1 map.sddan.com
127.0.0.1 unurbancompony.com
127.0.0.1 detectportal.firefox.com

Most jobban működik minden oldal, amit használok. A Fórumról is eltűntek a reklámok, így azok már nem lassítják, pörgetik a CPU-t.
Facebook használatánál sem ragad be a CPU- és RAM fogyasztás.
Kb. 9% CPU- és 29% RAM a fogyasztás néhány Fórum oldal, és 1 Facebook oldal használata közben.
Ezelőtt ez nagyobb volt és minden újabb oldal nyitásakor csak növekedett.

Köszönöm szépen az infókat!
Üdv



A hozzászólást Laser1 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-06-05, 08:31-kor.

7Ötletek, kérések a fórummal kapcsolatban Empty Változások, infók 2023-06-04, 22:08

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Hello!

Így, hogy már elég sok ember van, olykor benéztem a chat részre, de továbbra sem használta senki, így azt kikapcsoltam.
Amennyiben mégis lenne rá igény, és nem csak 1 ember jelzi (hiszen akkor ő is csak saját magával tudna csevegni), akkor ismét visszakapcsolom.

Az utolsó hozzászólások listáját (balra) kibővítettem 5-ről 7-re.

Megnéztem, hogy az oldal tartalmaz-e reklámot és igen. (Több szinten blokkolom ezeket, így én eddig egyet sem láttam.) Mivel ez egy ingyenes fórum, ezért én nem tudom kikapcsolni e reklámokat (nem nekem hozza a pénzt, hanem az ingyenes oldal fenntartása miatt maga a tárhely-szolgáltató teszi ki), de segítséget tudok nyújtani, hogy ne legyenek láthatóak.

A Windows/System32/Drivers/Etc könyvtárban van egy végződés nélküli HOSTS fájl, azt kell módosítani (jegyzettömbbel pl., de a lényeg, hogy ne legyen TXT végződése mentés után sem).
Régebbi rendszerek esetében 127.0.0.1 sor található benne, újabbak esetében 0.0.0.0 Értelemszerűen, amilyen sor látható az eredetiben, olyan számokat kell a címek elé írni. Én a 127-es kezdetűvel írom:

127.0.0.1 adstune.com
127.0.0.1 choices.consentframework.com
127.0.0.1 cache.consentframework.com
127.0.0.1 [You must be registered and logged in to see this link.]
127.0.0.1 static.criteo.net


Vagy ezeket az uBlock origin és egyéb reklámblokkolókba is be lehet írni és akkor még a helye is eltűnik, de a fenti módszerrel nem generál egyáltalán adatforgalmat.

Mobilon az AdGuard rendszerszintű reklámblokkolóba lehet beírni azon címeket, amiket alapból (meglévő aktivált szűrők mellett) nem szűr.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Felhasználói szinten sehol. Elvileg már a beszélgetős fórumrészen a legutolsó a legelső tegnap este óta.
Máshol a kezdő marad legelöl, még keresem, hogyan lehet azt rögzíteni, hiszen abban van minden lényeges, és többnyire még aznap belekerül a legutolsó feltöltés is... az alá bepakolt új linkek 2-3 hét (max 30 nap) után törlésre kerülnek, hiszen az összesítőben rendszerezve szerepelni fognak, felesleges duplán megjelentetni.

Utánajártam, ELVILEG lehet rögzíteni, hogy az első megmaradjon felül, gyakorlatilag ha rögzítem, akkor sem lesz az első.

Még keresem a megoldást. Újabb megoldás alapján sem rögzül a kezdő.
Elképzelhető, hogy az ingyenes fórumverzió ebben is butított, mert hiába állítom bárhová, nem változik semmi. A második megoldás az volt, hogy írjak bele valamit a kezdőbe, amit a fórummotor figyel és ha megtalálja, rögzíti felül. Ez sem segített.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

altermanus


Felhasználó

azt hogyan lehet beállítani, hogy az új forum bejegyzések lesznek legelől?

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Már 1 kivétellel szövegesen van kiírva, ahhoz nem volt szöveges, csak ez az ikon, ami nagyobb.
Ha neked még a régi kis szürke ikonokat mutatja, akkor cache-ből dolgozik a böngésződ. Vagy egy böngésző bezárás, vagy egy cache törlés segít majd. Nálam azonnal változik, ahogy módosítom.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

grekon


Felhasználó

nekem még igen
de elmegy

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

már nem

https://kalozkabare.hungarianforum.com

grekon


Felhasználó

jó picik

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

6. Less balra e szöveg mellett a nevem alatt. A négyzeten belül alul 3 ikon található:
1. profil, 2. privát üzenet 3. email (lehet lecserélem egyértelműbb ikonokra.

Ha pedig valamit jelentenél (hibás link, rossz helyre került, stb.) elég csak az adott hibás hozzászólásnak a jobb alsó sarkában a kis piros felkijáltójelre kattintani és azzal leírhatod, hogy mi a gond az adott linkkel/szöveggel. Van pár sablon is, amit akkor ki tudsz választani (offline, bővült, vita keletkezett, stb.), de mindig érdemes saját szavaiddal is leírni a problémád, pl. az xy link nem jó, töröljem, vagy épp leírhatod a jót.
A fórum 80%-ban van lefordítva gyárilag, sajnos nem lehet szavakat átírni (magyarosítani), de az ikonokat át lehet szerkeszteni, csak hogy melyik tárra tudom feltölteni, ahol meg is maradnak hosszú távon, az még kérdéses, bár a post, post reply, new topic, edit, stb. elég alap szavak, hogy a többség tudja miről van szó.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

grekon


Felhasználó

1. Beszélgetések-be ne legyen alfórum

2. sejtettem

3.heles

4. megleltem , írtam

5. köszi ford

6. privátot hogy lehet küldeni ?? nem lelem

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

1. A főoldal "elsődleges kategória" nem módosítható (mert az nem fórum, hanem kategória, azaz a 2 fórum 2 különálló egység FÓRUM, csak fórumokba lehet írni, a főoldalra nem. Még keresem a lehetőségeket, de a készítés, tesztelés során kívülre nem lehetett írni.
De ha beteszed a könyvjelződbe a beszélgetések menüt, akkor az fog elsőként megnyílni.

2. A "by" rész BALOLDALT az utolsó szerkesztő nevét takarja (bal oldalt felül láthatod), de az anyagok 99%-át én raktam ki (2-3 új érkezett, de azt láthatod is (altermanus 3x), azok már meglévő kategóriákba. Tehát az utolsó feltöltő neve szerepel az újdonságok részben, a téma kezdőjének neve a témák mögött. Próbáltam kiszedni, azt, hogy ki moderálja, azt sikerült, de a készítőt sajnos nem. Az megoldás lehet, hogy a feltöltők maguk létrehoznak egy témát (hagyhatják üresen), amibe én átpakolom a meglévő anyagot és akkor az ő nevük lesz ott, nem az enyém.
Viszont vágatlan kabarét ketten is raknak fel, ilyenkor mi van??? Az egyéb műsorokhoz, amit kifejezetten 1 ember tölt fel (Duma aktuál) a feltöltő nevét is mellékeltem, hogy nála lehessen kérni/reklamálni offline esetén.

3. A netes lejátszás "lassító tényezője" a korábban jelzett módon kikapcsolható/aktiválható (HTML megjelenítése=lejátszó, HTML tiltása=kódsor látható az oldalon. De elképzelhető, hogy ha időm engedi, külön rakom az online hallgatható részt, csak ez idő kérdése.

4. Van chat, de technikailag ez is csak a főoldalon működik. (Home, aztán lap alja, bejelentkezés és voila!)
Ez is az 1. pont miatt van. A főoldalra témák nem rakhatók, csak alfórumok, ám amint alfórumba (letöltések) lép a látogató, már nem látja a chat részt. Majd még keresem a lehetőségeket, de a fórum háttere teljesen angol rohadt sok menüponttal, így csak a moderátor nevének kiszedése 1,5 órába telt, mire megtaláltam azt a beállítást, mert annyira katyvasz az admin rész. De ezidáig rajtam kívül nem volt senki a chat-en, így ha megtalálod és belépsz, nem lesz kivel beszélgetned, mert ide (ahogy az SG-re is, letölteni járnak). Ez nem "közösségi" oldal, ezért is kerültek ki a tetszikes hülyeségek is. Volt bent próbára, értelme nem volt sok, kikerült.

5. A kabarék sorrendben vannak, időrendben (1950-től 2023-ig), ennek megfordítása felesleges (talán 1 van fejjel lefelé (aktuál), de az is így fog kinézni...
A hozzászólások folyamatosan törlődnek majd a letöltéses részben, tehát kiírja, bekerül a nyitóba, majd amikor a következőt tölti fel, az előzőt kiszedem alóla és az újat szintén berakom a kezdőbe, azaz a kezdő után a letöltések között csak FRISS 1-2 lesz, nem egy sor, mint az SG-n.
A beszélgetésnél meg is fordítottam a sorrendet.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

grekon


Felhasználó

Mégegy : nem lehetne legutolsó hsz elöl mint sg ?
S a Letölthető anyagok-nál lenne az elsö kiemelt hsz mindig felül ?

grekon


Felhasználó

Lenne javaslatom :
1. föoldalon a
Beszélgetés, mint az SG-n volt... kérésekkel, reakciókkal, ... itt szólásszabadság van!
linkre kattintva egyböl nyiljon a Beszélgetös forum . Itt ne legyen alfórum ; azok inkább föoldalon .
neve is lehetne :

Beszélgetés, mint az SG-n volt..

2. Letölthető anyagok fórumba a nevekből kivehetnéd a
by Dj. V. (Admin)
szót ha tudod .
Igy félreérthető olyan mintha minden a te feltöltésed lenne .
Ahol lehet jelöld az alkotót (by Altermanus) SirTomax feltöltései stb

3.Tudom hogy kedveled a netes lejátszást de inkább legyen neki külön fórum .
A Rádiókabaré (egyben, vágatlanul) -ban a
Direkt lejátszó:
alatti rész túl hosszúvá teszi, igy nem áttekinthetö .

4. Cset nincs ?

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

A gombok eltávolítva... ha időm engedi, az egyéb gombokat átnevezem magyarra, de képként kell szerkeszteni, így nem 2 perc... plusz más nem nagyon ír be, tehát nem használják a gombokat, ill. annyit tudnak angolul.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Humorosnak gondoltam, de lehet teljesen le is veszem, mivel ez nem "lüke like vadász" oldal, szóval sok értelme nincs. Csak a kezdeti reakciókra voltam kíváncsi, így aki lusta beírni a véleményét, elég volt csak gombot nyomni.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

SirTomax


Felhasználó

Bocs, hogy kekeckedek, de a "TECCCIK GECÓ!" és "FÚÚÚÚJ!!!" reakció gombfeliratokat nem lehetne megváltoztatni kicsit kulturáltabb verzióra? Nagyon bántja a szemem. Köszönöm előre is!

22Ötletek, kérések a fórummal kapcsolatban Empty Közlemény! 2023-05-04, 19:28

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Látom, a fórum egyes oldalain reklám lehet látható. Ez az ingyenes fórum tukmálása, nem egyéni pénzszerzés céljából szerepel ott.
HOSTS fájlban az adstune pont com (jól írva, nem így) blokkolásával csak a helye jelenik meg, de átlag reklámblokkolóval el is távolítható teljesen.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Aki nem látná a lejátszókat (csak iframe linkeket), annak rossz a beállítása!

A profil beállításainál lehet engedélyezni a HTML kódok használatát!


Profil --> beállítások --> alulról a második legyen IGEN!

A HTML kód pl. ebben a szövegben is megtalálható (nem véletlenül.) Aki COLOR és B szövegeket lát szögletes zárójelben, annál ez a HTML nincs engedélyezve. Aki viszont nem lát ilyet, annál az első sor pl. színes és a második pedig vastag.

Erre használatos a HTML kód. Aki ezt kikapcsolja, az többnyire HTML alapon szerkeszti az írásait és később is úgy tekinti át, nem a valós mások által látható módban.
Hogy ez miért így van beállítva a fórumban alapból, nem tudom, de ha időm engedi, utánanézek, hogy lehet-e globálisan módosítani. - Nem lehet.

Viszont ketten is jelezték, hogy lassú a betöltés, nagyon dolgozik a gép, ha ilyen HTML-es oldalt töltenek be vele.
Ez több okra vezethető vissza:

-vírusirtó és/vagy reklámblokkoló elemzi az oldalt a gépen és minden linket átnéz, aki akár 80-100 cím is lehet
-a böngészőben engedélyezve van a hardveres gyorsítás, de a hardver ezt nem támogatja
-script blokkoló van használatban
-kevés a RAM és swap fájlba dolgozik a gép
-nincsenek a gép GYÁRI driverei telepítve (CD-ről, gyártói honlapról), csak MS-Update helyről a "butított" univerzális driverek, vagy eleve az adott gép már azt a rendszert hivatalosan nem támogatja, így a CPU nincs optimálisan kezelve és lehet több magos esetén csak 1 maggal dolgozik a böngésző

A 98db videó anyagot tartalmazó oldal 8mp alatt töltődik be (vírusirtó és reklámblokkoló használata nélkül egy 2GHz-es, 4 magos Win7x64-et lapozófájl nélkül futtató laptopon wifiről Brave (Verzió: 1.47.171, 64 bites) böngészővel, hardveres gyorsítás nélkül), tehát nem az oldal eszi a gépet, hanem beállításokkal lehet gond.

Tehát a Brave (Verzió: 1.47.171, 64 bites) esetében hardveres gyorsítást kikapcsolva 8mp a teljes idő
Ez az idő egy Chrome (Verzió: 73.0.3683.86 (64 bites)) esetében 20mp, hardveres gyorsítást kikapcsolva 13mp.
Ez az idő egy Ungoogled-Chromium (Verzió: 107.0.5304.88 (64 bites)) esetében 20mp, hardveres gyorsítást kikapcsolva 16mp.
Ez az idő egy Waterfox Classic (Verzió: 2019.10 (64 bit)) esetében 25mp, hardveres gyorsítást kikapcsolva 21mp.
Ez az idő egy Opera (Verzió: 88.0.4412.53) esetében 29mp.

Lassító tényező továbbá a felesleges oldalak betöltése, amit HOSTS fájlban, vagy routerben érdemes blokkolni:
[You must be registered and logged in to see this link.] - ezt minden workupload link esetén megpróbálja betölteni
map.sddan.com
cache.consentframework.com
choices.consentframework.com
unurbancompony.com - ezt minden workupload link esetén megpróbálja betölteni
detectportal.firefox.com - ezt csak a firefox erőlteti

Azaz erősen függ az oldalak betöltési ideje és a processzorhasználat a géptől és a böngészőtől is!

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Újabb újítás, hogy az online lejátszható anyagok itt a fórumon direktben is lejátszhatóan vannak közzétéve.

Felül a letöltési lehetőségek szerepelnek, majd a lap alján lehetőség nyílik egyből belehallgatni azon anyagokba, melyek nem tömörítettként vannak feltöltve. (Saját feltöltéseim mindegyike ilyen.)

A kabaré hanganyag egyben résznél ez már él, ahogy a kabaréfelvétel résznél is, de ezek még a napokban bővülni fognak újabb anyagokkal.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Formátum...

Egy struktúrát találtam ki, véleményezést várok, ötleteket, észrevételeket.

Tehát az elgondolásom az lenne, hogy ahogy most látható a rendezettség, azt szeretném megőrizni, azaz hogy minden külön van, mégis egy helyen.
Szóval a Beszélgetés fórumrészt szánnám annak, mint ami most SG-n van, azaz oda jöhet link, kérés, megvitatás, bármi. Aztán (ha majd nem csak én leszek moderátor) át lehet másolni a friss tartalmakat a megfelelő helyére sallangok nélkül, de a feltöltő töltheti egyből a megfelelő helyre is, a moderátor meg a hozzászólást beilleszti a kezdőbe, ahol az összes többi is van. (Mint az archív anyagok az SG tetején.)

A Beszélgetés részt lehet úgy állítom be, hogy a 30 napnál régebbi dolgok automatikusnak törlődjenek, hiszen addigra minden feltöltés a helyére került és 1 hónap után talán nem releváns a beszélgetés... de ez is a felhasználók döntésére vár.

Szeretném ha áttekinthető, kereshető lenne és mindennek lenne saját helye. Nem túl sok féle anyag van, így lehet mindennek külön.

Az online anyagoknak is van kódbeillesztési lehetősége (Soundcloud pl.) és úgy itt a fórumon jelenhet meg pl. az Esti kabaré lejátszható formában, azaz nem kell megnyitni a Soundcloud oldalát, hanem a fórumon maradva lehetne hallgatni.

Tehát már most is a feltöltők felpakolhatják a beszélgetésbe vagy a saját anyagaik után a kimaradt dolgokat és amint időm engedi, a plusz anyagok az első hozzászólásba kerülnek formailag azonos módon, ahogy a meglévők vannak.

De ez nem az "én" fóumom, tehát alakítsuk úgy, hogy mindenkinek jó legyen! Kezdjünk párbeszédet!
Olykor CHAT-en is elérhető vagyok a főoldal alján, de PM is jöhet az admin és a nem admin nevem bármelyikére.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.