Humor zóna

Kabarék, humor és ezekkel kapcsolatos anyagok publikálásának helye

Legutóbbi témák

» Showder Klub
by SirTomax 2024-05-07, 10:48

» Duma Aktuál
by Dj. V. (Admin) 2024-04-22, 11:41

» Tévés anyagok, Önálló estek
by SirTomax 2024-04-10, 17:11

» Üdítő műsorai
by Dj. V. (Admin) 2024-03-13, 10:35

» Ötletek, kérések a fórummal kapcsolatban
by Dj. V. (Admin) 2024-02-21, 13:30

» Humort hozunk-viszünk
by Dj. V. (Admin) 2024-02-21, 13:13

» Van szerencsém!
by Dj. V. (Admin) 2024-02-21, 13:13


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Beszélgetés, mint az SG-n volt... kérésekkel, reakciókkal, ... itt szólásszabadság van!

+3
SirTomax
babulon
Dj. V. (Admin)
7 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

Iamtheking


Felhasználó

Megnéztem ezt a 20éves dumaszínház műsort..Ok hogy rengeteg fellépőnek kellett kitölteni-e ezt a kis időt ,de hogy erre a pár percre is sokan az ezer éves haknijukat hozták az nonszensz..

Facebook folyton az arcomba tolja a dumaszínház fellépéseket annyi jó új önálló est van remélem ezek egyszer tv-ben is nézhetőek lesznek majd mert azokban hátha lesz 1-2 újdonság nem az álladóan elnyomott kivénhedt story-k
Nagyon illuziormboló amikor az ember nézi a showder klúbbot majd hallgatja a radiokabarét  és valaki egy az egybe azt nyomja ott is mint a showderben tette..

Szóval várom az önálló estek tv-be kerülését..

Cinkotapanzer


Felhasználó

Sziasztok én is köszönöm, hogy viszitek ezt az oldalt!
Várom és töltöm amit lehet

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Látszólag 4-5 hete ismét elérhető a Pestikabaré webrádió. Az aktuális címe:

[You must be registered and logged in to see this link.]

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Annyiból kell megvédenem őket, hogy a riportban is elhangzott; miszerint ők nem hallgatják vissza a saját számaikat, így nem is tudják, hogy mi kerül kivágásra.
Ők beleírták a kormánykritikus részeiket, azaz ők elmondták a politikai részeket, csak hát "az olló" erősen dolgozott, hogy ez a 150 nézőn kívül máshoz ne jusson el.
A korábbi extended-ek vágásaikor én magam sem vettem észre efféle propagandát, mint az említett felvételen, amit a Humorórában is idéztem, tehát nagy általánosságban azért igazuk lehet.
Tény, hogy a "narancs-fetisiszták", köztük Fábryval úgy kanyarítják a felvételeket, hogy az jöjjön ki, aminek kell.
Fábry-ba még régen belevágtam az "őőő..." gondolkodó szócskáit, legutóbb már nem, mert annyi volt, hogy csak az ő számát emiatt még 30-40x kellett volna vágnom. De ez a lemenő adásban pont szépen és észrevétlenül ki volt vágva, így viszont sejthető, hogy a választások előtti "lehallgatott telefonok" felvételeinek kiszivárgása, ami a bíróság szerint "nem hiteles" (de most már mindegy is, mert csak a választáskor kellett hiteltelenítenie az ellenfelet) egy profi stáb munkája lehetett a saját propaganda-rádiójában... ha a kabaré stáb is tud ilyen szinten vágni, biztosan akadt ott egy üres stúdió.

A pénz nagy úr náluk... azért megnéztem egy Janklovics est jegyárait, ami egy Soroksári művházban 15e Ft volt, ők meg 3-4e Ft-os belépőkért lépnek fel ketten hasonló művházakban, tehát még osztódik is az összeg.
Tudod a mai világban a standup a "menő". Azt nem kell érteni, de erről is beszéltek, hogy a közönség a Jolikán nagyobbat nevet, mint rajtuk, mert a poénjaikhoz némi alapismeret szükséges (pl. a két roma zenész esetében mondjuk földrajzi ismeretek, ahol szó-viccelnek ezekkel). Vagy ahogy írtam is; a Maksa híradó "helyreigazítós" része esetében ez nem egy nagy poén, de ha az ember a valósággal párosítja (mint én), akkor már látja benne az aktuális történések elferdítését, ám ha nem vágták volna ki, akkor a "narancsvidék" nem értette volna, csak a másik oldal.

Említették, hogy próbálnak semleges álláspontot felvenni, ha netán politika kerül szóba, mert az ellenzék sem jobb (szerintem sem). Arról ők nem tehetnek, hogy mit vágnak ki, viszont ahogy mondták "végre" elérték azt a fizetési szintet a Fábry alatt, hogy szeressenek ott dolgozni. Az egy fix hely, fix fizetéssel. Nekik családjuk van, és nem haknizzák végig a hetet, mint a standup-brigád, azaz számukra is fontos lehet, hogy a RK tagjaiként van egy fix keresetük, amihez elég havi 4-8 számot írniuk. Az, hogy mi kerül adásba, nekik a gázsi szempontjából mindegy, de erről is beszélt egyikük, hogy volt rá példa, hogy egy korábbi anyagot adott le újra (direkt).

Én magam a Humorórát ingyen csinálom, a mixeimet ingyen teszem közre, mert nekem a pénz helyett az "elismerés", hogy 100-200 ember letölti és rendszeresen követi a munkásságomat, az is számít. Talán nekik is számít az, hogy a RK-ban vannak olyan emberek, ha nem is sok, de akik követik a munkásságaikat és a pénz mellett ez is motiválja őket, hogy ott folyamatosan dolgozzanak tovább.

Én e riportokat nem azért készítettem velük, hogy végül a RK hozzáállása miatt ők legyenek támadva. Nem hinném, hogy az ebben valóban illetékes Fábry is a mikrofonom elé ülne és válaszolna a kérdéseimre, majd egy az egyben vágatlanul ezt közzé is tehetném. (De ha bárki a RK stábból - fellépők, háttéremberek - megszólalnának, természetesen a riport lehetősége előttük is nyitva áll.)
Szóval az ő becsmérlésük helyett fogd fel úgy, hogy ők így látják "belső körökből", ahogy ezt elmondták. (Te ha a piros-kék kólánál dolgoznál, akkor szerinted a piros termékei rosszabbak, hiszen akkor inkább a pirosnál dolgoznál... nem? A pirosnál meg pont fordítva gondolkodnak. Azért meglepő lenne, mondjuk üzletkötő munkatársként ha egy étterem megvendégel, akkor a konkurencia italkínálatából kérnél.) Azaz ők a fix megélhetésük (és megbecsülésük) miatt bevállalják, hogy a poénjaik politikai olló áldozatai lesznek. Ők, elmondták a poént, a fizető közönséghez eljutott, a többi meg már nem érdekli őket.

Nem pont ide illő példa (mégis van némi párhuzam), ahol strandon már több éve fellépek, tavaly 1,5kW-al több fénytechnikát vittem, mint a megelőző években. Viszont a strand felszerelt annyi reflektort (amit nem volt hajlandó lekapcsolni, mondván akkor nem látják a fürdőzőket), hogy kevesebbnek látszott.
Egy ismerősöm, akinek van FB-je, idézte egy hozzászóló írását, miszerint "tavaly sokkal több fény volt", tehát lényegében engem "alázott", hogy kevesebbet, gagyibbat vittem, holott ez nem így volt (4 plusz lámpa volt a korábbiakhoz képest). Én jeleztem a strandnak, hogy a sok reflektor miatt e fények alig érnek majd valamit, a buli elején még 1 reflektor le is volt takarva (20 percig), majd már az sem.
Kifizették a fényeket és az idén is kérték. Arról én mint fellépő nem tehetek, hogy ők a reflektoraikkal el fogják nyomni és ezért megint "én leszek a hibás". De én is úgy vagyok vele, hogy én a magam tudása szerint leadom az estéket, kifizetnek és hogy utána mi lesz a visszhangja, már rohadtul hidegen hagy. Ha nem tetszene a vendégek többségének az, amit csinálok és kevésnek érezné azt, amit oda viszek, akkor nem engem hívnának.
Tehát a párhuzam: én is viszek oda egy műsort, amit a megrendelő (a kérésem ellenére) erősen korlátoz (elfolytja egyéb fényekkel), de amíg nekem kifizeti a teljes műsort (fénytechnikával), addig én azt is viszem és működtetem.
Ezek alapján akkor engem is csak a pénz motiválna? Nem. Megrendelnek valamit (tőlem zenei műsort, tőlük kabarészámokat), le lesz adva rendesen, de hogy mivel rondítanak bele a munkánkba, az SZERINTEM már nem a mi dolgunk. És ezért én nem hagynék ott egy melót, mert 1-2 ember panaszkodik... holott ott van a fény, ott van a poén a felvételen, hát oda kell menni, ahol egyben lehet hallani a poént és ahol a reflektor sem nyomja el az összes fényt.

Minden csak nézőpont kérdése.

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Tomoo


Felhasználó

Dj. V. (Admin) írta:Ismét bővült a lista a korábbi bővített rádiókabarékkal, sőt most készítettem a legutolsót, amit még húsvét előtt vettek fel, de 1 hónap késéssel adták le.

A Humorórában is foglalkozom majd vele holnap, ugyanis bár az Aradi-Varga páros szerint nincs politika a rádiókabaréban, igenis észrevehető a kivágott részekkel.


Csak néhány szembetűnőt említek:

Kimaradt a falugyűlésből a "2/3-al megszavazta a család, hogy 80 évre titkosítjuk a gázóra állását", ami ugye a titkosított állami gázszerződésre célzott.

A Maksa híradóból kivágódott a rész, miszerint "férfiak férfiakká, nők nőkké akarják magukat operáltatni".

Szintén a híradóból kimaradt az, hogy sorra vesztik el a pereket a kormányzati médiák, így helyreigazításokat kell közölniük.

Még mindig híradó, a "Dunafütykösi akkumulátorgyár" bővítéséről esik szó és a vele járó szennyezésről, ez szintén nem mehetett adásba.

Az űrhajós szám viszont kész propagandaszám, mert sikeresen bele tudták csempészni Ferenc Pápát, Putyint, kisípolás nélkül benne maradt az "elkúrtuk" szó, hiszen állami rádió, kell a propaganda.
Sőt tovább megyek... harag van az amcsikkal "Joe Biden űrállomás", az úniós vezetéssel "Von Der Leyen féreglyuk" + "Soros György vörös óriás", "itt gyűlnek össze a galaxis migránsai".

Ezek alapján tényleg nincs a kabaréban politika és ha lenne is, kiegyensúlyozott???

Laser1

Laser1
Felhasználó

Sziasztok!

Köszönöm minden Feltöltőnek minden munkáját, megosztását!

Üdv

SirTomax


Felhasználó

babulon írta:sziasztok 4
Keresném Hofitól azt a számot , amiben elhangzik : Ki az ott Mószer Aranka mellett ? (a pápa áll mellette )
köszi
Ez egy klasszikus részlete Hofi Építem a csatornámat című előadásának:
[You must be registered and logged in to see this link.]

SirTomax


Felhasználó

Próbáltam törölni ezt a bejegyzést, de nem találok ilyen lehetőséget:(



A hozzászólást SirTomax összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-06-29, 12:48-kor.

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Valami konkrétabbat nem tudsz belőle?
A pápás rész nekem nem ugrik be. Sok anyaga van és ha ez csak 1 mondatnyi, akkor én átsiklottam felette, de Mószer Arankát szerintem többször is említi.
Ha meglenne a környezet (előző és utána levő szövegek), úgy könnyebb lenne, bár még az is csak kis segítség.
Az ő estjei nem lettek vágva és így felcímkézve, szövegileg sokszor hallottam, de soha nem azt néztem épp mi szól tőle, de nagyjából tudom mit lehet kizárni.
Szóval kéne még valami köret hozzá, hátha úgy... aktuális hírek (kitüntetés, tévéműsorok, mezőgazdaság, rendőrök, stb.)

https://kalozkabare.hungarianforum.com

babulon


Felhasználó

sziasztok 4
Keresném Hofitól azt a számot , amiben elhangzik : Ki az ott Mószer Aranka mellett ? (a pápa áll mellette )
köszi

Dj. V. (Admin)

Dj. V. (Admin)
Admin

Ismét bővült a lista a korábbi bővített rádiókabarékkal, sőt most készítettem a legutolsót, amit még húsvét előtt vettek fel, de 1 hónap késéssel adták le.

A Humorórában is foglalkozom majd vele holnap, ugyanis bár az Aradi-Varga páros szerint nincs politika a rádiókabaréban, igenis észrevehető a kivágott részekkel.


Csak néhány szembetűnőt említek:

Kimaradt a falugyűlésből a "2/3-al megszavazta a család, hogy 80 évre titkosítjuk a gázóra állását", ami ugye a titkosított állami gázszerződésre célzott.

A Maksa híradóból kivágódott a rész, miszerint "férfiak férfiakká, nők nőkké akarják magukat operáltatni".

Szintén a híradóból kimaradt az, hogy sorra vesztik el a pereket a kormányzati médiák, így helyreigazításokat kell közölniük.

Még mindig híradó, a "Dunafütykösi akkumulátorgyár" bővítéséről esik szó és a vele járó szennyezésről, ez szintén nem mehetett adásba.

Az űrhajós szám viszont kész propagandaszám, mert sikeresen bele tudták csempészni Ferenc Pápát, Putyint, kisípolás nélkül benne maradt az "elkúrtuk" szó, hiszen állami rádió, kell a propaganda.
Sőt tovább megyek... harag van az amcsikkal "Joe Biden űrállomás", az úniós vezetéssel "Von Der Leyen féreglyuk" + "Soros György vörös óriás", "itt gyűlnek össze a galaxis migránsai".

Ezek alapján tényleg nincs a kabaréban politika és ha lenne is, kiegyensúlyozott???

https://kalozkabare.hungarianforum.com

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.